Zrínyi Ilona Matematikaverseny

Fantasztikus eredmények a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen, a Györgyi Dénes Általános Iskolában

Veszprém megyében 7 város, 10 iskolájában zajlott a megyei forduló, 1310 résztvevővel. Közülük a legeredményesebb 90 diákot jutalmazták a március 4-i eredményhirdetésen, a Lovassy László Gimnáziumban. Legtöbbjük az egyéni versenyben ért el kimagasló eredményt, de vannak közöttük olyan diákok is, akik az egyéni versenyben nem kerültek be évfolyamukon a legjobb tíz közé, de két iskolatársukkal együtt, csapatban nyújtott teljesítményük alapján, díjazottak lettek. E nagyméretű verseny előkészítése nagyon sok munkával jár. Ezúton köszönjük meg a segítő felnőttek munkáját.
A Györgyi Dénes Általános Iskolából 70 tanuló vett részt a versenyen.
Csapatversenyben:
2. osztály 2. helyezés (Hegyessy Zsombor, Papp Sára, Pató Ágoston),
3. osztály 2. helyezés (Kovács Lotti, Lipcsei Márk, Németh Flórián Lehel),
4. osztály 1. helyezés (Buda Roland Lajos, Gáspár Bence, Körmendi György Imre),
5. osztály 2. helyezés (Erdős Balázs, Geréd László Áron, Rézmüves Ádám),
6. osztály 3. helyezés(Horváth Máté Bendegúz, Mester Márton Ferenc,OsváthKinga),
7. osztály 4. helyezés (Schulcz Anna, Gyüre Sarolta, Dolezsai Mátyás),
8. osztály 3. helyezés (Nádas András, Rézmüves Miklós, Sági Tamás)

Díjazott versenyzők:
Osztály Név Helyezés
2. Hegyessy Zsombor 7.
3. Lipcsei Márk 3.
4. Körmendy György Imre 1.
Gáspár Bence 2.
Buda Roland Lajos (csapatban 1.)
5. Rézmüves Ádám 4.
6. Horváth Máté Bendegúz 7.
7. Schulcz Anna 9.
8. Nádas András 3.

Díjazott tanárok: Kucserkáné Moravcsik Katalin és Nándoriné Palásti Judit.
Körmendy György Imre meghívást kapott az országos versenyre. De ez még nem minden! Az iskolák versenyében a megyei 2. helyezést értük el, így egy szép vándorserleget vehetett át iskolánk igazgatója, Ács Attila. Gratulálunk!
A díjkiosztó után készült fotót mellékeljük. Sajnos, nem lehetett jelen mindenki. A felvételről azok hiányoznak, akik éppen egy másik versenyen, a Kalmár László Matematikaversenyen vettek részt.

A rendezvényen készült képek facebook oldalunkon megtalálhatóak.