Népi gyermekjátékok

Napközis diákjaink már negyedik éve próbálhatják ki azokat a régi népi játékokat, amiket Hegedüs Csaba és felesége, Sziráczky Vali hoz el nekik.

Helyszín mindenkor a Széchenyi sétány parkja, ami ideális helye a régebbi korok gyermekjátékainak. Legnagyobb sikert mindenkor a gerendán vívott kakasviadal aratja. Logikai fejtörést az ördöglakatok sokfajta változata okozott. Hosszú sor várt a lejtőn görgőkön leguruló ládára, amiben mindenki száguldó autóversenyzőnek képzelhette magát. Ügyességi játékok sora, célbadobás, golyók célba juttatása, lovaglás fahengeren biztosította a jókedvet, vidámságot ezen a délutánon.

Most is kiderült, hogy a vidám játékhoz elég feleleveníteni régi emlékeket, megtoldani új ötletekkel. Köszönjük ezt a jókedvű délutánt a házaspárnak.

További képek megtekinthetőek itt.