Bolyai Matematikaverseny

Szép eredményeket értek el iskolánk tanulói a Bolyai-matematikaversenyen
A népszerű szaktárgyi versenyen az idei megmérettetésen Veszprém megyéből 221 csapat, közel 900 diák vett részt öt helyszínen (Tapolcán, Ajkán, Pápán és két veszprémi iskolában). A diákok a 3–8. évfolyamon mérték össze tudásukat.
Az ünnepélyes eredményhirdetést a Deák iskolában tartották, melyre kategóriánként az 1–6. helyezett csapat és az őket felkészítő pedagógusok kaptak meghívót.A legjobbak helyezésükkel jogot szereztek arra is, hogy képviseljék Veszprém megyét a november 24-én Budapesten megrendezendő országos döntőn.
Az ötödik évfolyamon hatodik helyezést ért el a „Menő négyes” elnevezésű csapatunk (Bécsy Bendegúz, Keil Olivér, Kelemen András, Lipcsei Márk). A hatodik évfolyamon a „Csokit vagy csalunk” elnevezésű „györgyis” csapat (Körmendi György, Gáspár Bence, Buda Roland, Schildmayer Gergely) az előkelő harmadik helyezést érte el.
A tanári fődíjat iskolánk tanára, Zemen János vehette át.
Minden versenyzőnek és felkészítő pedagógusnak gratulálunk!!!

A rendezvényen készült képek itt megtekinthetőek.