06 30 811 9218
8220 Balatonalmádi, Bajcsy-Zs. u. 30.

MEZEI FUTÁS KÖRZETI DIÁKOLIMPIA

Október 9-én Vörösberényben került megrendezésre a mezei futóbajnokság körzeti diákolimpia versenyére. Az iskola mögötti mezőn 7 iskola több mint 200 diákja versengett a legkisebbektől a legnagyobbakig. A Györgyi Dénes Általános Iskola képviseletében közel 50 tanuló indult. A délután folyamán igazán szép eredmények születtek, hiszen a fiúk és a lányok mezőnyében is valamennyi korcsoportban a dobogó legfelső fokára ???? állhattak fel csapataink.
Eredmények (lányok):
2. kcs.: Csapatversenyben 1. helyezést ért el Horváth Tekla, Holéczy Júlianna, Nagy Réka Ágota, Varga Léda, Csapó Hanna.
Egyéniben Horváth Tekla 2. helyen, míg Holéczy Júlianna a 3. helyen végzett.
3. kcs.: Csapatban 1. helyezett a Horváth Kata, Lőrincz Jáde, Bódi Sára, Cselik Mandula Lujza és Vajai Luca összeállítású csapat. Egyéniben Horváth Kata aranyéremnek örülhetett.
4. kcs.: Csapatban 1. helyezést ért el Negro Veronika, Farkas Nóra, Rasovszky Rézi, Sipos Hanna és Jeszenszky Emese. Egyéniben Negro Veronika állhatott fel a dobogó legfelső fokára, míg Rasovszky Rézi harmadikként ért célba.
Eredmények (fiúk):
2. kcs. csapatversenyben 1. helyezett a Barcza Botond, Dósa Dusán, Demetrovics Palkó, Szabó Pál Péter, Pirik Zsigmond alkotta csapat.
Egyéni versenyben Barcza Botond aratott fölényes győzelmet.
A 3. korcsoportosok csapatversenyében Asbóth Huba, Ther Dénes, Erdei Péter, Károlyi Benedek, Lipóczy Bálint állhatott a dobogó legfelső fokára.
Asbóth Huba a mezőny 3. leggyorsabb futójaként ért célba, így bronzéremnek örülhetett.
A legnagyobb fiúk csapatversenyében 1 helyezést ért el a Sipos Ádám, Tóth – Pusztai Benedek, Kiss Csanád, Geréd Csanád összeállítású csapat.
3. helyen ért célba a Doma Kálmán, Kádár Simon, Varga Botond, Szabó Zsombor alkotta csapat.
Egyéni versenyben Sipos Ádám magabiztos versenyzéssel ezüstérmet szerzett.
A mezei futóbajnokság további versenyzői: Berendi Lilla, Huszár Sára, Varga – Karas Emese, Verestoy Borbála, Oláh Mátyás, Nemes Andris, Asbóth Simon, Moldoványi Marci, Hegedűs Bors, Jeszenszky Balázs, Heidinger Levente, Tóth Zalán, Böröcz Ambrus, Kovács Álmos.
Az első helyezett csapatok a megyei döntőben képviselhetik iskolánkat.
Gratulálunk a szép eredményekhez és további eredményes felkészülést kívánunk!